Viimsi Hambakliinik on Eesti Tervisekassa partner täiskasvanute hambaravihüvitise ning proteesihüvitise osas.
Alates 1. jaanuarist 2018 saavad kõik täiskasvanud ravikindlustusega inimesed aastas 40 eurot hambaravihüvitist, kusjuures patsient ise tasub vähemalt 50% arvest. Soodustuse summa arvestatakse raviarvelt maha kliinikus maksmise hetkel ning tagantjärele ei pea esitama ühtegi avaldust ega dokumenti. Hüvitise suurust ja jääki saab patsient kontrollida riigiportaalist www.eesti.ee teenuse alt „Hambaravi- ja proteesiteenuste info“.
Alates 1. jaanuarist 2018 saavad lapseootel naised ja alla üheaastaste laste emad hambaravihüvitist kuni 85 euroni aastas, kusjuures patsient ise tasub vähemalt 15% arvest ise.
Hambaarst kontrollib inimese hüvitise summat haigekassa andmebaasist ning 85-eurose hüvitise saamiseks peab rasedus olema kinnitatud arsti juures, kes on haigekassa lepingupartner. Juhul, kui lapseootel naine kasutab erakliiniku teenuseid, tuleb 85-eurose hüvitise saamiseks esitada haigekassale rasedust kinnitav tõend.
Alates 1.jaanuarist 2022 aastal muudetakse ning lisatakse juurde kaks sihtgruppi, kellel on õigus saada kõrgendatud määras ehk 85 euro suurust hambaravihüvitist.
Need on:
1. isik, kes on tööturuteenuste ja toetuste seaduse tähenduses töötu;
2. isik, kes saab sotsiaalhoolekande seaduse alusel toimetulekutoetust hüvitise kasutamise kuul või sellele eelnenud kuul.
Hüvitise suuruse ja jäägi kontrolli saab arst teostada kohapeal vastuvõtu ajal, patsient ei pea eraldi seda tõestama, kui kõrgendatud hüvitis on talle määratud.
Vanadus- ja töövõimetuspensionärid, osalise või puuduva töövõimega inimesed ja üle 63-aastased eakad saavad hambaravi jaoks hüvitist 85 eurot aastas, kusjuures patsient tasub ise vähemalt 15% arvest.
Hüvitis kehtib esmavajalikele hambaraviteenustele, mille hulka kuuluvad:
- hambaarsti esmane või korduv vastuvõtt;
- diagnostika (sh röntgenülesvõtted);
- ravimi asetamine ja ajutise täidise paigaldamine;
- püsiva täidise paigaldamine;
- hamba eemaldamine;
- mädakolde avamine ja ravimine;
- juureravi;
- igemealuse hambakivi eemaldamine kirurgiliselt;
- tuimestus.
Alate 01.jaanuarist 2022 a. laiendatakse hematoloogiliste- ja onkoloogiliste patsientide tasuta hambaravi võimalusi. Teenuse saamiseks märgib raviarst raviarvele koodi (9072), mis annab
õiguse tasuta hambaravile haigekassa hinnakirja alusel.
1. Tasuta hambaravi õigus on onkoloogilistel patsientidel, kellel on diagnoositud pea- ja kaelapiirkonna pahaloomuline kasvaja ning kes saab või on saanud
kiiritusravi või keemiaravi, diagnoosidega C00–C14, C30–C32. Samuti patsiendid pahaloomulise kasvaja diagnoosiga, kes on saanud antiresorptiivset
ravi (bisfosfonaadid, Denosumab), haigekassa teenusekood R486 diagnoosidega C00–C14, C30–C32;
2. Tasuta hambaravi õigus on hematoloogilistel patsientidel diagnoosiga C90 grupp hulgimüeloomiga patsiendid; C91-96 lümfoid- ja vereloomekoe
pahaloomuliste kasvajatega patsiendid, kes vajavad oma ravi osana vereloome tüvirakkude siirdamist või antiresorptiivset ravi.
Haigekassa teenusekoodid:
autoloogne siirdamine kood 8101; allogeenne siirdamine kood 8102; antiresorptiivne ravi kood R486.
Alates 01.jaanuarist 2022 a. laiendatakse huule-suulaelõhe, muude näo-lõualuusüsteemi kaasasündinud väärarengute ja harvikhaiguste korral vähemalt 19-aastaste isikute vajamineva ortodontilise ravi tagamine, kui ravitegevusi ei olnud võimalik läbi viia varasemalt lähtudes lapse arengust.
Veel lisainfot hüvitise kohta saab lugeda Eesti Tervisekassa kodulehelt siit.
Laste hambaravi leping Eesti Tervisekassaga on meil alates 01.jaanuarist 2022. Kohapeal tuleb tasuda 5-eurone visiiditasu.
Proteesihüvitise kohta saab täpsemalt lugeda siit.
Kohtumiseni Viimsi Hambakliinikus!