fbpx

Kasulikku

Kasulikku

Viimsi Hambakliinik on Eesti Tervisekassa partner ning meie patsiendid saavad kasutada Viimsi Hambakliinikus neile ettenähtud täiskasvanute hambaravihüvitist ja proteesihüvitist.
Samuti tasub Tervisekassa alla 19-aastaste hambaravi eest, 
kohapeal rakendub laste visiitidele 5-eurone visiiditasu.
Loe hüvitiste kohta täpsemalt siit: Tervisekassa hüvitised Viimsi Hambakliinikus.

Kuidas ma saan hoida oma hambaid tervena?

Hea suutervise hoidmiseks ja säilitamiseks on oluline õige suuhügieeni hoidmine: kaks korda päevas hammaste hoolikas pesemine, hambavahede niidiga või harjakestega puhastamine ning toidukordade vahel hammastele puhkuse andmine ja vee joomine. Lisaks kodusele hooldamisele 1-2 x aastas suuhügienisti juures hammaste süvapuhastuses käimine, mille raames saab varakult avastada ka võimalikud hambahaigused.
Vaata suuhügienisti teenuste kohta lähemalt siit. 

Mida teha, kui mul on tundlikud hambad?

Tundlike hammaste raviks on mitu võimalust. Meie kliinikus pakume kahte võimalust: tundlikke hammaste teraapia ehk fluoroteraapia, mille käigus asetatakse hammastele tundlikkust vähendav hambaemaili täitev pasta ning see tugevdab hambaemaili. Teraapia tiheduse või raskusastme määrab suuhügienist.
Teine võimalus on hammaste tundlikkuse vähendamine laseri abil, laserseanss on kiire ja tulemus kohene. Sobiliku meetodi selgitab välja arst või suuhügienist.

Hambad on puseriti, mida teha?

Kergemate ja keskmise raskusega hambumusprobleemidega saab aidata märkamatu ortodontia ehk ortodontiline kaperavi. Hambaarst veendub konsultatsioonil patsiendi sobivuses kaperavile, selgitab ravi kulgu, teeb vajalikud pildid diagnostikaks ja koostöös ortodontidega valmib 2 nädala jooksul individuaalne raviplaan, mis kehtib 3 kuud. Otsustades raviga edasi liikuda, on võimalik 2-3 nädala pärast raviga juba alustada. Loe märkamatu ortodontia kohta lähemalt siit. 

Millal peaksin lapsega tulema esimest korda hambaarsti juurde?

Kui esimesed piimahambad on lõikunud ehk hambad paistavad igemest välja, siis tuleb neid juba hoolikalt puhastama hakata. Lapse hambaid pestes peab neid ka lähemalt uurima, kui on näha värvimuutust, täppi(e) vms, mis pestes maha ei tule, on vaja tulla hambaarsti juurde. Kui kõik on korras, siis peaksesimese hambaarsti külastuse tegema enne lapse kolmeaastaseks saamist kontrollimaks hambumust ning samuti selleks, et lapsel tekiks harjumus hambaarsti juures käia.

Viimsi Hambakliinik laste hambaarst laste hambaravi

Meie teenuste hulka kuuluvad kõik võimalikud hambaraviteenused

  • hambakaariese ehk hambaaukude ravi
  • hammaste süvapuhastus ja hambahaiguste ennetus
  • hammaste implanteerimine
  • hammaste proteesimine
  • juureravi
  • ortodontiline kaperavi
  • suu- ja lõualuukirurgia
  • parodontoosi- ehk igemeravi
  • laste hambaravi
  • hammaste esteetilise ilu teenused, nagu näiteks hammaste valgendamine.

Viimsi Hambakliinik on Tervisekassa partner täiskasvanute ja alla 19-aastaste laste hambaravihüvitise ning proteesihüvitise osas.

Terved hambad ja hea suutervis annavad enesekindluse!

Viimased uudised

Ole kursis viimaste uudistega ning saa kasulikke ja huvitavaid
teadmisi enda hammaste tervise heaks.

a

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share