fbpx

Müofunktsionaalse teraapia aparaat Myobrace lastele

Müofunktsionaalse teraapia aparaat Myobrace lastele

Mis on müofunktsionaalse teraapia seade Myobrace lastele?

Myobrace®System on ennetav pre-ortodontiline raviseade, mis keskendub hambumushäirete, puseriti hammaste algpõhjuste kõrvaldamisele, sageli ilma breketite või hammaste eemaldamise vajaduseta, avades loomuliku kasvu ja arengu.
Ravi sobib kõige paremini 3 -15-aastastele lastele ja hõlmab suust eemaldatavate intraoraalsete vahendite kasutamist, mida kantakse iga päev 1–2 tundi ja öö läbi magamise ajal.

Mida Myobrace® ravi teeb:

 • Parandab halbu suuharjumusi nagu suuhingamine
 • Arendab ja joondab lõualuud
 • Joondab hambaid
 • Optimeerib näo arengut
 • Parandab üldist tervist
 • Edendab tervislikke toitumisharjumusi

Kuidas Myobrace seda teeb?
Aidates last:

 • hingata läbi nina
 • suunates keele õigesse puhkeasendisse
 • neelama õigesti
 • hoidma huuled koos

Kuidas see töötab:
kui oodata kõikide jäävhammaste lõikumiseni, et alustada breketiraviga, võib lapse hambumusele, aga ka üldisele arengule ja tervisele põhjustatud pöördumatuid kahjustusi. 

Kehvad müofunktsionaalsed harjumused (halvad suulised harjumused) ilmnevad enne jäävhammaste olemasolu, mis tähendab, et põhjuste ravi võib alata palju varem, juba 3-aastaselt

Myobrace® on loodud nende ebaõigete müofunktsionaalsete harjumustega toimetulemiseks, õpetades lapsi nina kaudu hingama, keelt õigesti suulaele toetama, õigesti neelama ja jätkama lõualuude laiendamist, et nad kasvaksid täies ja õiges suuruses. Selle tulemusena on hammastel piisavalt ruumi, mis võimaldab neil loomulikult sirgelt kasvada ja sageli ilma breketiravi vajamata.
Vaata Myobrace patsiendiinfot siit: Myobrace patsiendivoldik.

Myobrace®System koosneb reast intraoraalsetest ehk suuskantavatest vahenditest, mida kantakse iga päev 1 tund ja ka öö läbi magades. Seadmed aitavad parandada halbu suuharjumusi ja laiendavad hambakaare kuju, avaldades samal ajal kerget jõudu, et joondada hambaid ja lõualuud. Sõltuvalt lapse vanusest ja ortodontilise probleemi tüübist kasutatakse eraldi seadmeid.  Lisaks Myobrace seadme kandmisele, tuleb kaks korda päevas koos Myobrace® aparaadi kandmisega teha ka hingamis-, keele-, neelamis-, huulte- ja põseharjutusi.

Müofunktsionaalne teraapia taastab/loob pideva ninahingamise, keele puhkeasendi suulaes, õige neelamistüübi ja huulte toonuse ehk näo- ja suulihaste algse ja loomupärase toonuse ning sellega kudede õiged jõud ümber hammaste ning häälestab ka kogu ülejäänud keha toonused süvalihasteni välja korrektseks.

Myobrace®-ga ravimisel on tavaliselt neli etappi: harjumuse korrigeerimine, hambakaare arendamine, hammaste joondamine ja seejärel säilitamine.

Teraapia seisneb müofunktsionaalse seadme MyoBrace igapäevases kandmises – 1 tund päeval (ärkveloleku ajal) ja terve öö (une ajal).

Lisaks seadme päevasele tunnisele suus hoidmisele eesmärgiga lihaseid treenida ja neile õige toonus anda, tuleb paaril korral päevas paari minuti kaupa teha ka lisaharjutusi aparaadita. Hea harjutus on seadet 30 minutit suus hoida nii, et huuled ja keel hoiavad ühtlase katkematu fookusega pinget ja siis paar minutit sooritada lisaharjutusi ilma seadmeta, seejärel seadet uuesti 30 minutit suus hoida ja uuesti paar minutit lisaharjutusi sooritada. Lisaharjutused võiksid kuuluda igapäevasesse rutiini hiljemalt müofunktsionaalse teraapia kape kasutamise teisest kuust.

Päevane/ärkveloleku ajal tehtav osa on tähtsaim ja mõeldud teadlikuks funktsiooni taastamiseks ja lihaste ettevalmistava osana enne öist kasutamist, st igaöise kasutamise saame lisada päevasele kasutamisele kui on tekkinud võimekus kanda päevasel ajal aparaati järjest üks tund kenasti suu ja huuled suletuna ja toonuses ümber seadme. Võimekuse puudumisel või päevase osa tegemata jätmisel öine kasutamine valdavalt ei õnnestu ja aparaat ei püsi suus.

Kuna päevaste tegemiste kõrvalt on üldjuhul keeruline huulte ja keele õige asendi fookust hoida, siis soovitan ärkveloleku 1-tunnine osa viia läbi õhtuti enne uinumist, st oluline on leida aeg, mil saab hoida kogu tunni aja tähelepanu treeningu olulistel komponentidel, vastasel juhul tunnine treening ehk kape lihtsalt suus hoidmine edasiminekut kindlasti ei anna.

Müofunktsionaalse Myobrace seadme kandmise eesmärgid:  

 1. Saavutada esimese nädala lõpuks 1-tunnine täie fookusega seadme kandmine selliselt, et huuled ja suu on suletud ning toonuses. Kui Myobrace seadmega alustades on suutlikkus kapet õigesti hoida vaid mõni minut, siis tuleb alguses harjutusi sooritada läbi päeva mitmel korral, et suurendada võimekust kuni saavutatakse suutlikkus vähemalt pool tundi korraga ja siis jätkata harjutustega korra päevas tõstes poolelt tunnilt tunnile võimekuse. Kui saavutate tunnise võimekuse kiiremini võid kohe lisada öise kasutamise;
 2. Hoida huuled aparaadi kandmisel pidevalt koos;
 3. Hoida keeletipp pidevalt kape eesosas olevat tilal nii, et keel tõuseb päev päevalt enam suulakke, kus on tema õige asukoht ehk puhkeasend;
 4. Hoida hambad kapes ehk seadmes täies sügavuses, samas kapele hammustamissurvet rakendamata;
 5. Saavutada Myobrace kasutamisel pidev hingamine nina kaudu ning selle saavutamiseks vajadusel õhupuuduse korral huuled avades ja hingates kape eesosas oleva avause kaudu. Ära eemalda aparaati ning taasta nina kaudu hingamine esimesel võimalusel! Ninahingamise võimekus kasvab koos kape suus hoidmise võimekusega;
 6. Aparaadi närimine ja imemine selle kandmisel ei ole lubatud;
 7. Vajadusel lõdvesta alguses võimekuse tõstmiseks keele ja huulte lihased iga poole tunni järel paariks minutiks ja jätka siis harjutust vahepeal aparaati suust eemaldamata;
 8. Saavutades 1 tund järjepidevat aparaadi kandmist, lisa kasutusse öine kasutamine. Kape peab püsima suus kogu öö hommikuni. Aja jooksul õigete toonuste taastumisel, st suu kinni püsimisel kogu öö, püsib suu niiske ning nina limaskestad ei tursu ja nina jääb alati avatuks.

Aparaadi kasutamine 1 tund päevas ja terve öö ning lisaharjutuste tegemine päevasel ajal jätkub kogu teraapia perioodi, selle lõpuni.

Kape kandmisel võib sellega alguses kaasneda suurenenud pinge ja tundlikkus suu, pea ja kaela piirkonna kudedes.

Kape materjal on mikroobidele hea kinnituskoht ja iga kasutuskorra järel on seda vaja puhastada. Selleks on parim spetsiaalselt kapede ja suus hoitavate seadete puhastuseks mõeldud Isodent puhastusvedelik, mille leiab meie veebipoest: www.olenterve.ee

hambumuse korrigeerimine myobrace lapsed
Hambumus, mis vajab korrigeerimist

Myobrace raviga alustamiseks ootame teid hambaarsti konsultatsiooni.

Myobrace seadme kape õige asend suus lapsed
Õige suu asend hoides Myobrace seadet suus

Kohtumiseni Viimsi Hamba- ja Ilukliinikus!

a

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share