fbpx

Ortodontilise kaperavi juhised

Ortodontilise kaperavi juhised

Ortodontilise kape kasutamise juhised ja soovitused

Palju õnne, olete alustanud ortodontilise kaperaviga veelgi kaunima naeratuse saavutamiseks!

AirNivol äpp

Soovitame alla laadida My AirNivol äpi (saadaval nii Apple’i kui Android seadmete jaoks), mis annab teile teada, millal on õige aeg kapede vahetamiseks (personaalne QR kood saadetakse e-posti teel).

Äpi abil saate monitoorida igapäevast kapede kasutust, pildistada oma naeratust, kui vahetate kapet, et näha ravi kulgemist.

Kontrollfunktsioon laseb kaugtoe teel vajadusel jälgida teie arstil ravi progressi.

Kontrollvisiidid

Ravi kestel määrab arst kontrollvisiidid, et jälgida ravi plaanipärast kulgu ja hammaste hügieeni. Vajadusel lihvitakse järgmiste kapede sobitumiseks hammaste kontakte. Kontrollvisiidi hind on alates 40€.

Kui mõni hammas ei liigu koos kapega plaanipäraselt, siis teeb arst raviplaani muudatuse ehk refinementi (skänn ja fotod), mis sisaldub esialgses kapede maksumuses, et tagada esialgne soovitud tulemus. Refinement on ravi täiesti normaalne osa, kuna inimeste hambad liiguvad erinevalt ning soovitud tulemuse saavutamiseks tuleb veenduda, et kõik hambad liiguvad kenasti kapedesse. 

Ravi

Ortodontilisi kapesid tuleb kanda ööpäev läbi. Optimaalne kandmisaeg on 22 tundi ööpäevas.

Kape tuleb välja vahetada iga 14 päeva tagant, kui hambaarst pole ette näinud teisiti. Soovitame hoida vanu kapesid hoiustamiskuupäevaga kotis. Iga uue kape kandmisel võivad hambad muutuda hellaks 3-4 päevaks.

Kape suust eemaldamisel alustage alati tagumiste hammaste siseküljest. Kape suhu panemisel kinnitage esmalt esimesed hambad. Hoiduge kapede suhu panemisel hammaste kokkusurumisest. Veenduge, et kape on kindlalt kõikide hammaste külge kinnitunud.

Kape kandma hakkamise järgselt ei ole soovituslik hambaid täidiste abil parandada lasta, kuna kape ei pruugi sel juhul enam sobituda hammaste külge.

Oluline on kontrollida, et kinnitused pole ära tulnund hammaste küljest. Kui kapel on väljaulatuvad osad, siis on samade kohtade peal ka hammastel kinnitused. Kui olete kinnituse kaotanud, teavitage arsti.

Toitumine ravi ajal

Kape kandmise ajal pole lubatud süüa, joogiks on lubatud jahe vesi. Kapede kandmise ajal pole lubatud närida närimiskummi. Igaks söögikorraks tuleb kape(d) eemaldada, peale söömist kaped ning hambad pesta ning uuesti kaped suhu panna.

Ei tohiks tarbida kuumi jooke ega pesta kapet kuuma veega, kuna selle kuju võib moonduda ja kape ei sobitu enam hammaste külge.

Kapede kandmise ajal ei ole soovitatav suitsetada, kuna see võib kape värvust mõjutada ja kape võib kaotada oma elastsuse.

Suuhooldus

Puhastage hambaid hambaharja ja hambapastaga nagu tavaliselt, kasutage hambavahede puhastamiseks hambaniiti ja hambatikke.

Pärast söömist ja suupisteid on soovitatav pesta hambaid hambaharja ja hambapastaga, nende puudumisel närige närismiskummi või loputage suud vee või suuveega.

Puhastage kape jaheda vee all või leotage spetsiaalses Isodent puhastusvedeliku lahuses, mis on saadaval meie veebipoes www.olenterve.ee . Loputage kape voolava leige või jaheda vee all.

Tootmisprotsessi tõttu võib mõni kape serv olla algselt kare. Selle pehmendamiseks kasutage ortodontilist vaha või pehmet küüneviili. Ravi esimeste nädalate jooksul võib suu limaskest muutuda õrnaks ja tekkida võivad villid (kape kinnituste tõttu). Loputage suud leige soolalahuse (1 tl soola 1/2 klaasi vee kohta) või õrnatoimelise antiseptilise lahusega.

Kui kaped on eemaldatud söömiseks ja hammastepesuks, kandke kapesid alati karbis, vältimaks nende deformeerumist või sattumist laste/lemmikloomade kätte.

Ravi järgselt

Peale ravikapede kandmise lõppu, tuleb vastavalt protokollile kanda säilituskapesid ehk retainereid, et tagada ravitulemuse säilimine. Retaineri protokolli leiab siit. 

Kõik küsimused ja mured on oodatud ravi kestel telefoni +372 60 999 10 või e-posti info@viimsihammas.ee teel.

Oleme teile sel teel toeks mures ja rõõmus! 

a

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share