Lapse esimene hambakliinikukülastus ehk tutvumine hambakliinikuga

Lapse esimene hambakliinikukülastus ehk tutvumine hambakliinikuga

Ootame lapsi hambakliiniku- ning hambaarstikabinetiga tutvuma

Hambaarsti juures suutervise kontrollis käimine on elementaarne hea suutervise hoidmisel. Selleks, et oma last harjutada hambakliinikus ja hambaarsti kabinetis turvaliselt tundma ning hambaarstil käik võimalikult toredaks muuta, oleme avanud uue teenusena „Lapse tutvumine hambakliinikuga“ . 

Teie lapse esimene hambaarsti visiit peaks olema tehtud selleks, et aidata lapsel end hambaarsti juures mugavalt tunda. Tihtipeale on vanema hirm hambaarsti ees kandunud ka lapsele või laps lihtsalt ei tunne end esimesel korral võõras kohas mugavalt, võõristab ning sellest tulenevalt ei ole nõus oma suud avama läbivaatuseks, rääkimata võimalike vajalike ravitööde teostamisest.

Oleme näinud, et lapsed vanusest 1,5 aastat kuni isegi kooliealisteni välja võivad olla stressis, kuna eriti juba veidi suuremana võib hambaarst seostuda valutava hambaga, hamba väljatõmbamisega (piimahambad) või mõne muu mure lahendamisega ning sellest tulenevalt seostub ka hambakliinik/ hambaarst ebamugavustundega.

Selleks, et lapsel oleks turvaline ja tore harjuda hambakliinikuga, ruumide ja inimestega, saab meile tulla hambaraviõe Jana Tsetseti vastuvõtule hambakliinikuga ja kabinetiga tutvuma.
Visiiditasu 5€. 

Info järgmise külastuspäeva kohta õige pea.
Soovi kroral saab end broneerida info ootelisti telefonil 60 999 10. 

Jana Tsetset viimsi hambakliinik lapse tutvumine hambakliinikuga, lapse esimene hambaarsti visiit

Mida sellel kohtumisel tehakse?

  • Tutvutakse ooteruumi ja hambaravikabinetiga;
  • räägitakse lapsega tema suuhooldusrutiinist;
  • koos õpitakse õigesti hambaid pesema näidissuu ja suure hambaharjaga;
  • tutvutakse hambaravitooliga;
  • kui laps on selleks valmis, vaadatakse koos mõnda instrumenti, millega arst tulevikus suu läbivaatust teostab.

Mõni laps vajab enne hambaarsti poolt läbiviidavat suutervise kontrolli mitut tutvumisvisiiti ja see on täiesti normaalne. Oluline on, et laps tunneks end hambaarsti juures turvaliselt ning hästi ja teeb koostööd, kui on aeg hambaarsti visiidile tulla.  Selliselt ennetame tekkivat hirmu hambaarsti ees ning lapsel tekib harjumus hambaarsti juures käimiseks.
Pidage meeles, et teie tunded hambaarstivisiitide suhtes võivad olla teie lapse omast üsna erinevad. Kui teil on suutervisemuresid, olge ettevaatlik, et te ei annaks üle neid hirme või emotsioone oma lapsele edasi. Vanemad peavad andma moraalset tuge, jäädes hambakliinikus rahulikuks. Lapsed võivad vanemate ärevust tunnetada ja ise samuti murelikuks muutuda.

Kodused soovitused hea suutervise hoidmiseks

  • Enne hammaste tulekut puhastage igemed puhta niiske lapiga.
  • Alustage harjamist väikese pehmete harjastega hambaharja ja väga väikese koguse (riisitera suuruse) hambapastaga, kui teie lapsel ilmub esimene hammas.
  • Kasutage herneterasuurust hambapastat pärast 3. eluaastat. See on siis, kui laps on piisavalt vana, et pärast hambapesu hambapasta välja sülitada.
  • Vältige lutipudelist tingitud hammaste lagunemist. Ärge andke lastele enne magamaminekut ega magama jäädes lutipudelit piima, mahla ega magustatud vedelikuga.
  • Piirake ka ärkvelolles aega, mil teie lapsel pudel on. Teie laps peaks lutipudeli tühjendama 5–6 minutiga või vähem.
  • Aidake oma lapsel oma hambaid pesta kuni 7. või 8. eluaastani. Laske lapsel jälgida, kuidas te hambaid harjate ja järgige koos sama harjamismustrit, et ühtegi kohta ei jääks harjamata.
  • Piirake hammaste lagunemist suurendavaid toite ja maiustusi. See hõlmab kõvasid või kleepuvaid komme ning magustatud jooke ja mahla. Pakkuge mahla asemel puuvilju. Puuviljades sisalduvad kiudained aitavad hambaid puhtaks hõõruda. 

Kohtumiseni Viimsi Hambakliinikus!

a

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share