Mikroneedling ehk mikronõelravi

Mikroneedling ehk mikronõelravi
Bianka Lisanna Org, kosmeetik, eesteetiline ilu, Viimsi Hambakliinik
Bianka Lisanna Org, kosmeetik/med.õde

Mikronõelravi on nahahoolduses populaarne protseduur mille käigus mininõeltega kaetud “võlukepikes” veeretatakse mööda nahka, et tekitada pisikesed kanalid. Need haavakesed on imeväikesed ja ainult naha sügavused, kuid inimese keha reageerib neile, käivitades haavaparanemismehhanismid, mille tulemusena paraneb verevarustus, aktiveerub kollageeni ja elastiini süntees, suureneb naha elastsus, paraneb seerumite, vitamiinide ja aktiivainete imendumine,  sära ja terve väljanägemine.
Nahk on peale nõelumist ühtlasema tooni ja struktuuriga, muutub silmnähtavalt elastsemaks.
Microneedling ehk mikronõelravi (60min) – 80

Microneedling ehk mikronõelravi parandab naha toonust, vähendab pindmisi kortse ja pigmendilaikude väljanägemist ning muudab armid (akne-, kirurgilised, venitusarmid) vähem märgatavaks. 

Protseduur on näidustatud nahale, millel esinevad:

 • tuhm ja ebaühtlane toon
 • pindmised kortsud
 • pigmendilaigud
 • armid
 • suured poorid
 • rasunäärmete töö on suurenenud.

Parima tulemuse saavutamiseks on soovituslik läbida kuur: esimesed neli protseduuri 2-nädalaste intervallidega, seejärel korrata 1-2 kuu tagant. 

Mikronõelumine paneb teie naha särama juba pärast ühte hooldust ja parandab jumet veel kuude jooksul peale protseduuri.

Mikronõelamisel on palju eeliseid, alljärgnevalt toome välja kõige tähelepanuväärsemad:

 1. VÄHENDAB JOONEKESTE JA KORTSUDE VÄLJANÄGEMIST
  Keegi ei taha näida vanem kui ta on, kuid enneaegne vananemine, mis avaldub peente joonte ja kortsudena näonahal, teeb meid vanemaks, kui soovime välja paista. Väikesed vigastused mikronõelumisel suurendavad kollageeni ja elastiini tootmist, et võidelda joonte ja kortsude vastu.
  Kollageen ja elastiin on teie naha koostisosad, mis annavad nahale struktuuri ja tugevuse, mis omakorda on noorusliku välimuse aluseks. Haavaparandusmehhanismid stimuleerivad keha uusi naharakke tootma, muutes peened jooned, varesjalad ja otsmikukortsud vähem nähtavaks.
 1. ARMIRAVI
  Kuna mikronõelravi stimuleerib kollageeni ja elastiini tootmist, on see ülitõhus ka akne- ja muude nahaarmide kõrvaldamisel. Ainus armide tüüp, mida pole võimalik ravida, on keloidsed või kõrgendatud armid.
 1. PÄIKESEKAHJUSTUSED
  Mikronõelumine vähendab tõhusalt päikesekahjustusi, eriti hüperpigmentatsiooni ja vanuselaike. Kui teil on laiguline pruunikas jume, mis on tõenäoliselt tingitud liigsest päevitamisest, võib mikronõelravi ja selle võime stimuleerida uue kollageeni ja naharakkude teket, taaselustada välimust ja ühtlustada naha tooni.
 1. VANANEMISVASTANE
  Vananemine ei ilmne nahal ainult kortsude ja värvimuutustena. Vananedes kaotab nahk oma elastsuse, mistõttu tundub see lõtvununa. Vananev nahk võib ka tunduda tuhm ja sellel puudub sära. Mikronõelamine võib seda parendada.
  Kollageeni kogunemine, mis tekib vastusena väikestele haavadele, võib parandada naha struktuuri, et võidelda lõtvumisega. Lisaks näete juba 24 tundi pärast seanssi säravam ja värskem välja.
 1. AHENDAB POORE
  Hoolimata asjaolust, et mikronõelumine hõlmab nahka pisikeste aukude tegemist, ei suurenda see teie pooride suurust. Tegelikult aitab see pooridel palju väiksemana paista- kui poore ümbritsev kollageen on aktiveeritud, täitub iga poori ümbritsev ala värske kollageeniga, muutes poorid väiksemaks.
 1. PARANDAB NAHAHOOLDUSTOODETE EFEKTIIVSUST
  Pärast microneedlingut on parim aeg kasutada vananemisvastaseid, sügavniisutavaid ja muid hooldavaid tooteid, mis parandavad naha tervist ja välimust. Mikroaukude abil võtab nahk kreemid, seerumid ja geelid kergemini vastu ning viib need sügavamale dermisesse, mistõttu paraneb nende imendumine ja toime.
 1. VÕITLEB VENITUSARMIDEGA
  Mikronõelravi toime kandub peaaegu kõikjale teie kehas. See võib olla tõhus venitusarmide, mis ilmnevad pärast kiiret kasvuperioodi, näiteks raseduse ajal, väljanägemise vähendamisel.
 1. ROSAATSEA VÄHENEMINE
  Rosaatsea punetust ja naha paksenemist saab vähendada mikronõelraviga. Selle nahahaiguse puhul toimub nahas kollageeni kiire lagunemine. Mikronõelumine stimuleerib kollageeni teket, et kompenseerida ja asendada lagunenud kollageeni, nii et nahk näeb välja vähem põletikuline ja ärritunud.
 1. VÄHEM KÕRVALNÄHTUSID KUI LASERIL VÕI INTENSIIVSEL KOORIMISEL
  Mikronõelumise mõju on võrreldav laser- ja keemilise koorimisega, kuid kiirema taastumisajaga. Saate nautida säravat jumet 24-72 tundi pärast mikronõelravi, samal ajal, kui samaväärse laserprotseduuri korral võib taastumine võtta 3-10 päeva.
Kohtumiseni Viimsi Hamba- ja Ilukliinikus!
a

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share